-Од ден на ден, од година во година, кумановскиот градоначалник Дамјановски успева да докаже дека е еден од најлошите менаџери на една општина во Република ...
сите 25 | | | веќе видена

ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 11 јуни. Денеска е Св. апостоли Вартоломеј и Варнава. Првиот е еден од 12-те ...
| | прочитана: 651 | веќе видена

Интересен текст за кои вреди да се одвои неколку минутно внимание… Американците на своите долари имаат ликови на своите најзначајни претседатели, Британците ...
| | веќе видена

Во Центарот за култура „Трајко Прокопиев“ – Куманово вечерва ќе биде отворена изложба на дела од 23-та Интернационална Кичевска ликовна колонија.Кумановци ќе ...
сите 6 | | | прочитана: 6877 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива пo суви коловози.АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената ...
сите 7 | | | прочитана: 180 | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Мила Царовска присуствуваше на промоцијата на истражувањето за искористеноста на социјалните бенефиции и факторите ...
| | веќе видена

1 Заев го фати клетвата на Бранко. Се сеќавате кога кон средината на 1990-те нè плашеше со зборовите „Сакате да бидеме како Бугарија?“. Е па еве. Бугарија од 1 ...
| | прочитана: 933 | веќе видена

Под наслов „Хистеријата продолжува“, сопственикот и уредник на бугарската новинска агенција Фокус пишува за тоа како дел од македонските медиуми известуваа за ...
сите 2 | | | веќе видена

Соопштение Оливер Спасовски во Куманово Каде се соопштенијата на Социјалдемократскиот сојуз на албански јазик, кои новинарите од албанските медиуми ги добиваа ...
| | прочитана: 328 | веќе видена

Шарски Води 2017 - Планиско Велосипедски Маратон

ДПС Трансверзалец од Скопје на ден 25.06.2017 година (недела) ќе го организира Планинскиот Велосипедски Маратон „ШАРСКИ ВОДИ 2017“ велосипедска манифестација ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 07:00:00 , 25 Јун, 2017 до 19:00:00 , 25 Јун, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 283 доаѓаат, 1220 можеби
 • ПЕНА Журка: Големо отворање на плажа Градиште со познати ДИЏЕИ

  Почитувани, Заокружете го 24 јуни денот кога една од најубавите охридски плажи ја стартува сезоната Лето 2017. Токму за отворањето на комплетно реновираната ...
 • Градиште Плажа (Gradishte Beach), Ohrid
 • 21:00:00 , 24 Јун, 2017 до 17:00:00 , 08 Јул, 2017
 • купете билети овде
 • Инфо Македонија
 • 194 доаѓаат, 392 можеби
 • Вино на штикли

  Како дел од негувањето и ширењето на винската култура во земјава винскиот бар и ресторан „Форца“ во соработка со иницијативен одбор составен од дами љубители ...
 • Forza Wine Bar & Restaurant, Skopje
 • 18:00:00 , 30 Јун, 2017 до 01:00:00 , 01 Јул, 2017
 • Forza Wine Bar & Restaurant
 • 101 доаѓаат, 341 можеби
 • Amadeus Band - Kadmo Beach & Club

  ♦♠♣♥ AMADEUS - BAND* во *KADMO BEACH & CLUB* МОМЦИТЕ ОД *AMADEUS BAND* САМО ЗА ВАС ВО ЖИВО ЌЕ ГИ ОТПЕАТ СВОИТЕ НАЈГОЛЕМИ ХИТОВИ: AMADEUS BAND - LAZU TE ...
 • Kadmo Beach & Club, Ohrid
 • 22:00:00 , 01 Јул, 2017 до 03:00:00 , 02 Јул, 2017
 • Kadmo Beach & Club
 • 352 доаѓаат, 411 можеби


 • На 24 Јуни