Кризата во Македонија која отпочна после парламентарните избори одржани на 11 декември минатата година, кога владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ доби 51 мандат, а ...
сите 7 | | | прочитана: 6876 | веќе видена

Овде, во Македонија, има куќен ред кој мора да се почитува. Друг избор и друга држава, ние немаме. Ова е распоредот за денес, 23 ден по ред како граѓаните го ...
сите 13 | | | прочитана: 585 | веќе видена

06:00 СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и ...
сите 4 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ веќе скоро еден месец одржува протести низ цела Македонија за зачувување на унитарноста на државата и ...
сите 11 | | | прочитана: 783 | веќе видена

Граѓаните маршот го завршија пред Центарот за култура на кој се обратија Звонимир Стојановски и актерот Владо Дојчиновски. Стојановски го поздрави ставот на ...
сите 28 | | | прочитана: 1004 | веќе видена

Кумановското здружение на пензионери наскоро започнува со нов проект за помош и поддршка на нивните членови кои се сами и кои имаат здравствени потешкотии, ...
| | веќе видена

Граѓаните на Куманово уште еднаш излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие јасно го искажаа револтот и ...
| | прочитана: 182 | веќе видена

Граѓаните на Куманово уште еднаш излегоа на улиците за да дадат поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“. Тие јасно го искажаа револтот и ...
сите 4 | | | прочитана: 364 | веќе видена

СВР-Куманово денеска излезе со соопштение во врска со настанот во кој е инволвиран претседателот на општинската организација на СДСМ – Куманово, а кој се случи ...
сите 54 | | | прочитана: 326 | веќе видена

Расклопени хеликоптери во камиони се забележани во вторникот, во близина на Куманово. Според возачите, камионите биле натоварени со воени хеликоптери од типот ...
| | прочитана: 249 | веќе видена

Како дел од редовните активности на Коалицијата на невладини организации „СЕГА“ и „Младински Совет Охрид“, денес во средното општинско средно училиште „Свети ...
сите 2 | | | веќе видена

Бајрам Елшани обвинет во случајот „Диво Насеље“ за случувања поврзани во кумановската населба Тоде Мендол пред судскиот совет на вчерашното рочиште изјавил ...
сите 7 | | | веќе видена

Куку Леле во Пивница - Стар Град!

На наше големо задоволство, ви објавуваме дека на 25 Март 2017 година, ни гостуваат добро познатиот бенд Куку Леле во Пивница - Стар Град, со почеток од ...
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град, Skopje
 • 21:00:00 , 25 Мар, 2017 до 03:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Pivnica Star Grad / Пивница Стар Град
 • 120 доаѓаат, 293 можеби
 • Garden Party/Забава во градина

  Каде:во Градината на БистРо Живо Кога: Сабота од 13 часот Што: Ја отвораме градината Дневна забава во најцентарската, ама најскриена градина со душа, со ...
 • BistRaw Zdravo Zivo/ БистРо Здраво Живо, Skopje
 • 13:00:00 , 25 Мар, 2017 до 17:00:00 , 25 Мар, 2017
 • BistRaw Zdravo Zivo/ БистРо Здраво Живо
 • 77 доаѓаат, 265 можеби
 • Fashion & Lifestyle Expo 2017

  Подгответе се за второто, #ВОНШАБЛОН издание на Fashion & Lifestyle Expo, настанот кој успева да ги вкрсти креативноста, дизајнот, добриот вкус и луѓето со ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 15:00:00 , 29 Мар, 2017 до 20:00:00 , 31 Мар, 2017
 • купете билети овде
 • Fashion & Lifestyle Expo
 • 137 доаѓаат, 223 можеби
 • Саем на мебел 2017

  САЕМ НА МЕБЕЛ (21-26 март 2017) 43. Меѓународен саем на мебел, опрема за домаќинства и јавни објекти, репроматеријали и машини за индустрија на мебел ...
 • Скопски саем, Skopje
 • 10:00:00 , 21 Мар, 2017 до 19:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Skopje Fair
 • 564 доаѓаат, 705 можеби
 • Magniflex на САЕМ ЗА МЕБЕЛ 2017 (Најдобрите Душеци и Перници)

  Повелете посетете не на САЕМ ЗА МЕБЕЛ од 21 до 26 март Хала 2 НАГРАДНО ПАТУВАЊЕ, НОВА КОЛЕКЦИЈА, ИЗНЕНАДУВАЊА И ПОПУСТИ ДО 50% И тоа е не е се: За прв пат ви ...
 • Saem Za Mebel Skopje
 • 10:00:00 , 21 Мар, 2017 до 19:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Magniflex Macedonia
 • 162 доаѓаат, 399 можеби
 • Дормео на Саем за Мебел 2017

  Оваа година на штандот на Дормео ве очекуваме со револуционерни решенија за квалитетен сон. А до почетокот на Саемот за Мебел (21 март) следете нè тука на ...
 • Skopski Saem, Skopje
 • 10:00:00 , 21 Мар, 2017 до 12:00:00 , 26 Мар, 2017
 • Dormeo
 • 235 доаѓаат, 171 можеби


 • На 25 Март