Директорот на ЦУК, Стојанче Ангелов објасни за ситуацијата со пожарот во Кочани, при што рече дека побарал хеликоптер за Кочани, меѓутоа истиот бил веќе во ...
сите 6 | | | веќе видена

Два пати интервенирале пожарникарите во Челопек во општина Старо Нагоричане, информираа денеска надлежните од РЦУК Куманово и од противпожарната единица на ...
сите 138 | | | веќе видена

Тројца починати од ковид-19 во последните 24 часа и 164 нови случаи од 5.276 тестирања или 3,1 отсто од бројот на тестирани, е денешниот биланс од пандемијата, ...
сите 347 | | | веќе видена

ВО МАКЕДОНИЈА ИМА ДЕСЕТИНА АКТИВНИ ПОЖАРИ Огнената стихија брзо се шири и во источна Македонија. Пожарот од територијата на Општина Пехчево се шири кон ...
| | веќе видена

Полицијата добила пријава дека жена останала заглавена во куќа и изгорела во пожарот кој го зафати Старо Нагоричане, односно селото Челопек. Но оттаму, не ...
сите 2 | | | веќе видена

Спој на жици, топлото време или човечки фактор – што ги предизвика последните пожари во Северна Македонија, коишто предизвикаа голема штета. Неколку дена по ...
| | веќе видена

Хеликоптерите на српското Министерство за внатрешни работи, кои беа ангажирани за гаснење на пожарот во селото Дренак, Кумановско, од утрово имале 21 налет и ...
сите 11 | | | веќе видена

Државниот должник МЖ „Транспорт“, кој е акционерско друштво во сопственост на државата, никако да се симне од првата позиција на државни борчлии. Така е и на ...
| | веќе видена

Полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од село Опае, општина Липково, по претходно објавена видео снимка на социјалните мрежи од пукање ...
сите 32 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 74 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа ...
| | веќе видена

Економската и правната сигурност на наставниците е приоритет за Владата и за таа цел е подготвено законско решение со кое се гарантираат првата на наставниот ...
сите 10 | | | веќе видена

На 5 Август