Може слободно да се каже дека здравствениот систем е подготвен да прими и многу поголем број на пациенти отколку што сега се третираат во болниците и мислам ...
сите 47 | | | веќе видена

Општина Куманово повторно бара прогласување кризна состојба во градот. Бараaт од Владата да воведе посебен контролен режим на сите влезови и излези во градот ...
сите 18 | | | веќе видена

Поаѓајќи од фактот дека нема поединец или семејства кои не се засегнати од кризата предизвикана поради пандемијата од вирусот COVID – 19 и водејќи се од своето ...
| | веќе видена

Кумановското основно јавно обвиунителство поднесе предлози за казни против три лица од овој град кои со намера да предизвикаат тепачка, го прекршиле ...
сите 33 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривични пријави против 13 лица кои не ги почитувале здравствените мерки и не останале во изолација 14 дена, го прекриле полицискиот час или ...
сите 2 | | | веќе видена

Доктор Андон Чибишев на денешниот LiveChat на ВМРО-ДПМНЕ говореше за актуелната ситуација со корона вирусот. Доктор Чибишев укажа дека социјалните мрежи се ...
сите 5 | | | веќе видена

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, од вчера е во домашна изолација поради тоа што неговата сопруга прегледувала двајца од тројцата заразени пациенти од ...
сите 2 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 2 | | | веќе видена

Ние како мали или микро претпријатија кои најчесто бројат до 10 вработени и како правни субјекти од најразлични гранки, почнувајќи од бутици, книжари, ...
| | веќе видена

Според извештајот на Институтот за јавно здравје, до 30 март, на ниво на општина на територијата Скопје, заболени лица од коронавирус се пријавени во 10 ...
сите 26 | | | веќе видена

Од утре се затвораат стоматолошките клиники и ординации – а ќе работат вкупно само 21 служба низ целата држава.Само 3 служби ќе го покриваат цело Скопје. По ...
сите 2 | | | веќе видена

Претставата е работена по текст на Владимир Плавевски, во режија на Бранко Брезовац, а играат актерите Сузана Брезовац, Драгиша Димитријевски, Горан Илиќ, ...
сите 6 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче продолжува со низата објави за дообјаснување на ситуацијата со коронавирусот во нашата земја, но и споделување корисни ...
| | веќе видена

next