Кандидатот за претседател на ЗНАМ и градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски утрово во интервју за Радио Лидер, зборуваше за понудата на лидерот на ...
| | веќе видена

Срцето и душата на државата лежи во здравјето на нашите граѓани, а должноста на една социјалдемократска власт е да се погрижи тоа да биде негувано и заштитено. ...
сите 52 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ крева рачна кочница, кога се работи за нападите кон другите партии, особено кога станува збор за Левица и ЗНАМ. Од партијата велат дека повикуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

„Не на мене, туку Куманово треба да им припадне на Албанците!“ – порача јавно д-р Илир Хасани, член на Централното претседателство на ДУИ едновремено и ...
| | веќе видена

На 24 април, среда, се одржува првиот круг од претседателските избори во Северна Македонија. Седумтемина кандидати настапуваат со различни гледишта за иднината ...
| | веќе видена

Денеска сме повторно во Куманово, со нас е и нашиот технички министер за труд и социјала Ѓоко Велковски, но и кандидати за пратеници, добри луѓе од Куманово. ...
сите 9 | | | веќе видена

СОСТОЈБА: Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози. Во западните делови од државата, на повисоките места се бележат ...
сите 4 | | | веќе видена

 И по пет години во Вила Водно, Стево Пендаровски не ја загубил амбицијата да придонесе повеќе за државата. Како минува едно предизборно попладне со се уште ...
сите 14 | | | веќе видена

Караванот на Државната изборна комисија оваа недела ги посети општините Штип, Конче, Струмица, Куманово и Старо Нагоричане. Како дел од овогодишната едукативна ...
сите 10 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев денеска беше во работна посета на подрачјето на СВР Куманово и СВР Штип каде што оствари ...
сите 13 | | | веќе видена

„ Во текот на минатата ноќ е демолиран изборниот штаб на албанската опозициска коалиција ‘Вреди’ во ‘Диво насеље’ во Куманово од непознати лица.“ – објави ТВ ...
| | веќе видена

Најостро реагирам на изјавите на господинот Бујар Османи, кој практично свој леб јаде, туѓо гајле бере и најостро реагирам на неговата жирафа политика. ...
сите 14 | | | веќе видена

next