Основното јавно обвинителство Куманово донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице поради неовластено производство и пуштање во промет ...
сите 18 | | | веќе видена

На 20. октомври, службеници од штипскиот затвор во полиција пријавле дека во затворот била пронајдена прашеста материја. Полицијата извршила увид на местото, ...
сите 8 | | | веќе видена

Инспекциските служби кои вршат надзор и контрола на почитувањето на одлуките кои ги носи Владата ќе продолжат со редовни и интензивни контроли на терен и ...
сите 13 | | | веќе видена