Против двајца арачиновци на возраст од 25 и 18 години поднесена е кривична пријава поради сомнение за криумчарење мигранти. Како што информираат од МВР, на 15 ...
сите 43 | | | веќе видена

Шеесет и тригодишна жителка на Куманово исчезнала, а кумановската полиција презема мерки за нејзино пронаоѓање.Случајот во полиција вчера го пријавил нејзиниот ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски најави дека првичните сознанија од истрагата за автобуската несреќа се очекуваат денеска откако вчера заврши ...
| | веќе видена