Се одбележува Меѓународниот ден на лицата со аутизам. Дефектолозите од кумановското основно училиште „Браќа Миладиновци“, каде настава следат деца со пречки во ...
| | веќе видена

Општинскиот кризен штаб Куманово на денешната седница побара целосна изолација на Куманово, го задолжи „Чистота и Зеленило” да одбележи линии со растојаните од ...
сите 29 | | | веќе видена

Пакети со храна и средства со хигиена со вкупна вредност од 100.000 долари ќе бидат распределени на најзагрозените ромски семејства во земјава, кои се ...
сите 2 | | | веќе видена

Во рамките на иницијативата на ВМРО-ДПМНЕ за комуникација со граѓаните „Вашите проблеми, заеднички решенија - Ја сакам Македонија“, до нашата партија и денеска ...
сите 3 | | | веќе видена

Се забранува движење од сабота од 13 до понеделник до 5 часот во Србија. Ова го соопшти српскиот претседател Александар Вучиќ. „Очекуваме во следните 72 часа ...
| | веќе видена

Доколку чоколадите на Ставревски ја решија дуинг-бизнис мимикријата на Груевски, економската лутеница на короната го збриша популистичкиот политички ајвар на ...
сите 6 | | | веќе видена

Случајот со заразениот средношколец од Велес, кој е потврден денеска кај неговиот матичен лекар, го нема во евиденцијата на Министерството за здравство. Според ...
сите 24 | | | веќе видена

Министерството за здравство информираше дека негативен на Ковид-19 е резултатот на бебето родено на 30-ти март на Клиниката за гинекологија и акушерство во ...
сите 72 | | | веќе видена

Синоќа во 22.40 часот во Полициска станица Куманово, вработен во КПУ Затвор „К’шање” во Куманово пријавил дека дошло до нарушување на јавниот ред и мир со ...
сите 5 | | | веќе видена

Јавно ги повикувам МВР, Државната комисија за спречување на корупција, Државната изборна комисија, ЈО и другите надлежни институции, да ги испитаат наводите во ...
| | веќе видена

Се подигнува монтажна болница со капацитет до 130 болнички кревети до Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби. Со оваа болница клиниката се штити ...
сите 2 | | | веќе видена

На 3 Април