ЌЕ СЕ КОНФИСКУВА ИМОТ АКО НЕМА ДОКАЗ ЗА ПОТЕКЛО Сите кои нема да можат да го докажат потеклото на имот во вредност над 30 илјади евра стекнат претходната ...
| | веќе видена

Триесет и тригодишна жена со иницијали З.М. од Куманово пријавила во полицијата дека била нападната во нејзиниот дом од едно лице. Според пријавеното, лицето ...
сите 11 | | | веќе видена

Владата на денешната 107-ма редовна седница го утврди текстот на Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за финансирање на единиците на ...
сите 14 | | | веќе видена

Увидите завршија а сега се вештачат собраните материјални докази како и обемната документација за модуларната болница. Истраги водат и Јавното обвинителство и ...
| | веќе видена

Со полна пареа се работи низ општините во земјата пред одржувањето на локалните избори закажани за 15 октомври и на очиглед на граѓаните се врши реконструкција ...
| | веќе видена

За денеска и утре синоптичарите најавуваат ветровито време со повремено засилен северен ветер. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои ...
сите 9 | | | веќе видена

Дури 48,4 отсто од кумановци на претстојните локални избори би гласале за Максим Димитриевски, актуелниот градоначалник на Куманово, покажа телефонската анкета ...
сите 2 | | | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 254 | | | веќе видена

Актерите Емил Рубен и Борис Чоревски и сценографот Крсте С. Џидров се годинашни добитници на наградата за животно дело на 55. Македонски театарски Фестивал ...
сите 17 | | | веќе видена

Просечната отвореност на општините за 2021 година изнесува ниски 25%, покажува ново истражување на Фондацијата за интернет и општество Метаморфозис кое опфаќа ...
сите 5 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се сликата на тоа кој ќе ја добие власта на локалните избори, смета професор д-р Никола Дујовски . -Независните кандидати за градоначалници ...
| | веќе видена

Идните локални власти да покажат разбирање и грижа за занаетчиите, да им помогнат со мерки и субвенции, да го задржат еснафот во градовите. Занаетчиите се тие ...
сите 4 | | | веќе видена

Народниот правобранител упатува апел до граѓаните пред планираните патувања да се информираат за условите за патување кои важат при излез и напуштање на ...
сите 16 | | | веќе видена

next