Шпекулација, замајување на јавноста, најнова лага и уште една небулоза во низата, вака премиерот Димитар Ковачевски денеска ја коментираше изјавата на ...
сите 8 | | | веќе видена

Од почетокот на годината имаме намалување на бројот на новороденчиња. Имено, според податоците на Државниот завод за статистика, бројот на живородените деца ...
сите 3 | | | веќе видена

Продолжуваат работилниците за стручни соработници од сите основни и средни училишта во државата. Министерството за образование и наука, со поддршка на UNICEF ...
сите 3 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во вечерашното гостување во „24 Анализа“ на телевизија 24 во однос на законите за „Бехтел и Енка“ ...
сите 6 | | | веќе видена

Како дел од караванот „Рамо до рамо до победа” денеска заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска и Оливер Спасовски беа меѓу граѓаните на општина ...
сите 3 | | | веќе видена

Свечена изјава дека во вршењето на функцијата јавен обвинител ќе го почитуваат Уставот и законите и дека непристрасно и одговорно ќе ги заштитуваат слободите и ...
сите 20 | | | веќе видена

Етничката припадност на граѓаните ќе биде впишана во секој новоиздаден извод од матичните книги на родените, венчаните и на умрените , со цел да се спречи ...
сите 3 | | | веќе видена

Еве можело. Еден кумановец преку директно управување и посредно менаџирање на своите четири фирми лани успеа да направи агрегатен приход што надминува 124 ...
сите 2 | | | веќе видена

Собраниската расправа за пакетот закони поврзани со изградбата на коридорите 8 и 10д кои треба да ги гради конзорциумот „Бехтел и Енка“ е завршена. Останува ...
сите 9 | | | веќе видена

Кумановскиот градоначалник, Максим Димитриевски на денешната прес-конференција информираше дека сегашната директорка на кумановската градинка не ги исполнува ...
сите 11 | | | веќе видена

Oдговорајќи на новинарски прашања по пуштањето во употреба на магистралниот пат Куманово - Страцин. премиерот Ковачевски истакна дека се уште не ја слушнал ...
сите 2 | | | веќе видена

Највисока доверба меѓу граѓаните имаат верските заедници (5.1), војската (5.1) и полицијата (4.3) покажува последното истражување подготвено во рамки на „ ...
| | веќе видена

Општина Куманово ќе спроведе авионска дезинсекција и дератизација против комарци, крлежи и глувци, соопштија денеска од општината. Сепак, од општината не ...
сите 3 | | | веќе видена

Учениците од кумановската гимназија „Гоце Делчев“,Мила Смилевска и Марко Спасовски освоија трето и четврто место на Меѓународниот натпревар по англиски јазик ...
| | веќе видена

Колку е успешна една влада се гледа преку инфраструктурата. Во некои други ресори може да се вадат, но во инфраструктурата е едноставно или е направено или не ...
сите 6 | | | веќе видена

Младите кумановци да се пријават за мерката практикантство, повикаа денеска надлежните од Центарот за вработување Куманово. Мерката е доста популарна и меѓу ...
| | веќе видена

next