За македонскиот јазик и идентитет не разговараме и воопшто не е на маса. Разговараме за португалскиот предлог којшто доаѓа од Португалија како претседавач со ...
сите 11 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ...
сите 2 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 3.529 тестирања, а регистрирани се 10 нови случаи на КОВИД-19 од: Скопје, Куманово и Прилеп – по 2, Гостивар, Крива Паланка, ...
сите 295 | | | веќе видена

Денеска заменикот на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, заедно со ...
сите 43 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укина полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 13 | | | веќе видена

Деновиве опозицијата обвинуваше за повеќекратно зголемување на долговите на општини во однос од пред 4 години. Бројките на опозицијата и оние што ги добивме од ...
сите 2 | | | веќе видена

ЗАЕВ СЕ СРЕТНА СО ДРЖАВНИОТ ВРВ ВО БУГАРИЈА Како што е познато, владина делегација од утрово е во Бугарија каде што има неколку средби со владини претставници, ...
| | веќе видена

Седумдесетина семејства во кумановската населба Карпош бараат Општина Куманово да има ја врати улицата, која пред повеќе од 5 години ја денационализирала ...
| | веќе видена

Доколку денеска се одржат локални избори, СДСМ би освоил 19 oтсто од гласовите, додека ВМРО-ДПМНЕ би имал поддршка од 16 проценти од избирачите, покажува ...
сите 6 | | | веќе видена

Тој посочи дека со новиот Закон за прекинување на бременоста укинати се сите административни бариери кои ја одложуваа таа постапка. -Започнувајќи од 2019 ...
сите 6 | | | веќе видена

„Зелената“ агенда на ДУИ, не издржа ни една недела. Градоначалникот на општината Липково, од редовите на интегративците Ерхан Арифи најави изградба на спомен ...
сите 5 | | | веќе видена

Актуелниот градоначалник Максим Димитриевски, човек на Циц и близок на Оливер Спасовски се тројцата партиски функционери на СДСМ кои меѓу себе ќе се борат за ...
сите 4 | | | веќе видена

next