Повик за обединување на сите опозициско настроени партии, поголема мобилизација и излезност за конечна победа во вториот круг, но и рушење на актулената власт ...
сите 43 | | | прочитана: 23141 | веќе видена

Не се очекува нов силен бран на КОВИД-19 и оптоварување на болниците, но не се исклучува ни можноста вакцината да биде задолжителна, иако засега не се ...
сите 12 | | | прочитана: 10942 | веќе видена

До 15 часот излезноста на гласачите е 31,80 отсто од добиени податоци од 69,86 отсто од избирачките места. На овие избирачки места гласале 403 715 гласачи. До ...
сите 12 | | | прочитана: 7696 | веќе видена

Доцнел почетокот на гласањето низ затворите во Македонија, поради технички проблеми. Досега е евидентирано дека во затворот „Идризово“ немало паравани поради ...
сите 15 | | | прочитана: 7248 | веќе видена

Тој што мисли дека со уверливиот триумф на опозицијата во првиот круг е готова работата со локалните избори – во заблуда е. „Тешка геостратешка грешка“ би било ...
сите 10 | | | прочитана: 5179 | веќе видена

ЗАЕВ УПАТИ ПИСМО ДО ЧЛЕНОВИТЕ Писмото на премиерот Зоран Заев испратено до членството на СДСМ два дена по од локалните избори, во кои владеачката партија ...
сите 194 | | | прочитана: 5008 | веќе видена

Процентот на избирачи кои гласале во изборните места од кои пристигнале податоци до 18:00 часот е 49,29, информираше на вечерашната прес-конференција ...
сите 19 | | | прочитана: 3657 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини ...
| | прочитана: 3462 | веќе видена

Кумановската полиција уапси 27 годишен кумановец кој се сомничи дека извршил тешки дела против безбедноста на луѓето и имотот во сообраќајот, соопшти денеска ...
сите 38 | | | прочитана: 2697 | веќе видена

САМИТ ЗА ЗАПАДЕН БАЛКАН СЕ ОДРЖА ВО СКОПЈЕ Вицепремиерот задолжен за евроинтеграции на земјава, Никола Димитров, на самитот на Западен Балкан организиран од ...
| | прочитана: 2535 | веќе видена

На 20 Октомври