Во пресрет на новата сезона 2021/22 во Првата лига продолжуваме со претставувањето на дванаесетте тима кои ќе се борат на кошаркарските терени. Еден од ...
| | веќе видена

Кошаркарите на Куманово славеа против Работнички со 82-81 на пријателскиот натпревар кој се одигра во Куманово. Кумановци триумфираа со последниот напад кој ...
| | веќе видена