Во пресрет на новата сезона 2021/22 во Првата лига продолжуваме со претставувањето на дванаесетте тима кои ќе се борат на кошаркарските терени. Еден од ...
| | веќе видена

Во студиото на Утрински брифинг утринава гостуваше една вистинска спортска легенда, маратонскиот пливач Томи Стефановски и главен тренер на пливачкиот клуб ...
| | веќе видена

Општина Битола за ракометниот клуб Пелистер Еурофарм доделила во 2020 вкупно околу 300.000 евра. Исто така се давало по 8 милиони денари за фудбалскиот клуб ...
| | веќе видена

Колку пари за гориво, толку за патарина. Тоа не мора да биде многу далеку од реалноста. Во Македонија се наплаќа патарина на 30 места, сметано во двете насоки. ...
| | веќе видена

Кошаркарите на Куманово славеа против Работнички со 82-81 на пријателскиот натпревар кој се одигра во Куманово. Кумановци триумфираа со последниот напад кој ...
| | веќе видена

Љубомир Савевски, селекторот на женската ракометна селекција на Македонија, го објави поширокиот список за сениорскиот тим во пресрет на ЕХФ неделата во ...
| | веќе видена