Во текот на последните неколку денови се регистрираат поголем број случаи на заразени со Ковид-19, за разлика од дневниот број на новозаразени во текот на ...
сите 8 | | | прочитана: 1147 | веќе видена

Во рамки на одбележувањето на 30 јули – Светскиот ден за борба против трговијата со луѓе, денеска Министерстввото за внатрешни работи, заедно со Министерството ...
сите 6 | | | веќе видена

Како што објави Противпожарната станица во Куманово на својот Фејсбук профил, пожар го зафати локалитетот Кокино и блиското село Степанце. Нивни екипи се на ...
| | веќе видена