Рускиот „На работ“ и канадскиот „Врева“ беа избрани за најдобри филмови според средношколците на синоќешното затворање на 9. издание на Филмскиот фестивал ...
| | веќе видена

 „Најмногу се смеам кога ќе помислам на составот на младата фудбалска репрезентација на Азербејџан кога при еден радио пренос салата ги направив имињата и ...
| | веќе видена

 Муралот на Блаже Конески и извадок од песната „Тишина“ насликани на Кинотеката на Македонија се негово дело, а освен што ги разубавува ѕидовите со мурали, ...
| | веќе видена

Неодамна во македонската јавност се случи бранување, посебно на социјалните мрежи, кое го предизвика собирот организиран од МАНУ, крстен како: Свечен научен ...
| | веќе видена

Кандидатот за градоначалник на Куманово Тони Михајловски објави видео во кое тој разговара со неговиот син Александар. Синот го прашува татка си што му требаше ...
| | веќе видена

 2021 година е речиси при крај, а сите сè уште го чекаме моментот кога границите на сите земји во светот ќе може да се поминат без рестрикции. Денот кога ќе ...
| | веќе видена

Ученици од учителската школа „Никола Карев“ одбележаа 60 години од матура На 30 септември се навршија 60 години од матурирањето на учениците што ја завршија ...
| | веќе видена

Не дека ние сите изборни спотови кои се во оптек сме ги изгледале, па сега правиме озбилна ранг листа, ама овие два ни влегоа во радар во фотофиниш и сакаме да ...
| | веќе видена

 „Да организираш свадба во време на пандемија е стресно и не е ама ич лесно, посебно ако си планирал да ја направиш далечното лето 2020-то, запросувањето беше ...
| | веќе видена