Досега 31% од населението во државата над 18 години е вакцинирано со прва доза вакцина. Скопје, Битола, Тетово, Куманово, Прилеп и Охрид се градовите со ...
| | прочитана: 331 | веќе видена

Свети Илија беше Евреин. Живееше далеку пред Христа. Потекнуваше од градот Тесвит, по што и беше наречен Тесвиќанец. Кога се роди, околу него татко му виде ...
сите 9 | | | веќе видена