Иако неколку недели имаше намалување на нови дијагностицирани, во последните седум дена за три пати е зголемен бројот на случаи со пертусис, споредбено со ...
сите 4 | | | веќе видена

Чести самопрегледи и заштита од сонце, се клучните совети на кумановските дерматолози за превенција и заштита од малигни меланоми. Од Болницата во Куманово ...
| | веќе видена