Во емотивно излагање, новинарот Киро Кипроски кој деновиве слави 55 годишна новинарска кариера, споделува случка во Гостивар кога бил помлад новинар а се ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешниот победник во шоуто „Големиот брат“ и моментален советник во општина Куманово, Дарко Петковски -Спејко учествуваше во хуманитарна трка за помош за ...
сите 5 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се пофали со пуштање во употреба на патот Куманово – Страцин без да види дека во видеото се гледа голема грешка на ...
сите 5 | | | веќе видена