Во пресрет на новата сезона 2021/22 во Првата лига продолжуваме со претставувањето на дванаесетте тима кои ќе се борат на кошаркарските терени. Еден од ...
| | веќе видена

Општина Битола за ракометниот клуб Пелистер Еурофарм доделила во 2020 вкупно околу 300.000 евра. Исто така се давало по 8 милиони денари за фудбалскиот клуб ...
| | веќе видена

Љубомир Савевски, селекторот на женската ракометна селекција на Македонија, го објави поширокиот список за сениорскиот тим во пресрет на ЕХФ неделата во ...
| | веќе видена