Бета - Најмногу нови вести на една тема во последниве 15 часа

Дури 48,4 отсто од кумановци на претстојните локални избори би гласале за Максим Димитриевски, актуелниот градоначалник на Куманово, покажа телефонската анкета ...
сите 2 | | | веќе видена

Магистралниот гасовод кон Битола ќе биде завршен до крајот на годинава, најави министерот за транспорт и врски Благој Бочварски, посочувајќи дека се прават ...
сите 2 | | | веќе видена

Просечната отвореност на општините за 2021 година изнесува ниски 25%, покажува ново истражување на Фондацијата за интернет и општество Метаморфозис кое опфаќа ...
сите 5 | | | веќе видена