ДЕНЕС НОВИ 477 ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2543 тестирања, а регистрирани се 477 ...
| | веќе видена

ДЕМАРШ ОД БУГАРИЈА ОТКАКО ВО ВЕВЧАНИ Е ЗАПАЛЕНО БУГАРСКО ЗНАМЕ Остар вербален демарш доставил до македонското Министерство за надворешни работи, бугарскиот ...
| | веќе видена

Компанијата Бучен Козјак инвестираше во 10 мерни станица за апликацијата Air Care (Мој Воздух). Десет од мерните станици се веќе поставени во Скопје, Куманово, ...
сите 2 | | | веќе видена

Бројот на заболени и хоспитализирани лица во земјава се намалува. -Бројот и овие изминати денови на пациенти на кои што е им е потреба хоспитализација и натаму ...
| | веќе видена

Полициски службеници од СВР Куманово, по претходно добиени сознанија, синоќа во 21.50 часот извршиле контрола во објект за компјутерски игри, при што таму биле ...
сите 34 | | | веќе видена

Владата на вчерашната седница ја прифати Предлог-програмата на Министерството за здравство за задолжителна имунизација на населението во Северна Македонија за ...
сите 9 | | | веќе видена

На 14.01.2021 во 18.40 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Скопје-Куманово, после наплатната станица „Миладиновци“, се случила сообраќајна ...
сите 12 | | | веќе видена

Поранешниот градоначалник на Куманово Слободан Ковачевски на својот Фејсбук профил напиша низа пофални зборови за Оливер Спасовски, најпрво како човек но и за ...
| | веќе видена

Привикнувајќи се на новата реалност или пак новото „нормално“, ученците оваа учебна година се привикнуваат на еден нов вид настава. Министерството за ...
| | веќе видена

На 16 Јануари