Загаденоста на воздухот во скопската населба Лисиче и во градот Куманово е екстремно висока и претставува опасност по здравјето на граѓаните. Синоќа во Лисиче ...
сите 10 | | | веќе видена

Министерот за транспорт и врски Горан Сугарески и претставници на компанијата „Вибе“ денеска на средба разговарале за досегашната соработка во изградбата на ...
сите 4 | | | веќе видена

Расте бројот на предвремените породувања на ниво на држава, но и во Куманово, потенцираат надлежните од кумановската Општа болница, на денешниот Светски ден на ...
сите 3 | | | веќе видена

Во Општина Куманово се одржа конститутивната седница на Советот за развој на Североисточен плански регион чии членови се градоначалниците на општините од ...
| | веќе видена

Перцепцијата на граѓаните во Република Македонија е дека Србија е на прво место од соседите со кои најмногу се подобрени односите во последните пет години, ...
сите 9 | | | веќе видена

Со информативен штанд на градскиот плоштад и средби со граѓанките и граѓаните, медиумите и граѓанското општество, тимот на ЦИВИЛ го промовираше проектот ...
| | веќе видена

Новиот кумановскиот општински Совет се заложи за поголема контрола на материјално-финансиското работење на јавните претпријатија. Општината е со долг од околу ...
сите 7 | | | веќе видена

Буњамин Незири, од селото Опае од Куманово оди кон Гњилане. Тој сакаше да помине преку граничниот премин Бељановце – Станчиќ, кој ги поврзува Македонија и ...
| | веќе видена

Skopje Design Week 2017

Како и секоја година, така и оваа, сo огромна радост ви го претставуваме новото издание на Неделата на дизајн во Скопје! Ве покануваме на креативно, 5-дневно, ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Ное, 2017 до 00:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Skopje Design Week
 • 824 доаѓаат, 2403 можеби
 • Травијата / La Traviata - Giuseppe Verdi

  Џузепе Верди ТРАВИЈАТА Диригент: Бисера Чадловска Режисер: Верена Штојбер (Германија) Сценограф и костимограф: Софија Шнајдер (Германија) Кореограф: Саша ...

  Недела на современ шпански филм

  20 ноември (понеделник) 20:00 ч. СРЕЌНИ 140 (Felices 140) Игран филм, Шпанија 2015 г., 98 мин., колор, блуреј Режија: Грасија Керехета (Gracia Querejeta) ...

  Al Di MEOLA во Скопје @25.11.2017

  ВЕЧЕР НА ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ: АЛ ДИ МЕОЛА ГИ СВИРИ БИТЛСИ ВО МОБ! Почитувани пријатели, Огромно задоволство ни е да ви го најавиме следниот проект за оваа ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 25 Ное, 2017 до 22:00:00 , 25 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 638 доаѓаат, 2434 можеби
 • TRISTAN во Скопје, сабота 25 ноември @ ВИП сала Борис Трајковски

  Време е за најдобриот настан за оваа година. Како круна на сите одлични журки изминатиов период се потрудивме да го донесеме еден од топ 3 артисти од светската ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 23:00:00 , 25 Ное, 2017 до 06:00:00 , 26 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 754 доаѓаат, 1431 можеби
 • Ослободување на Скопје (и Водно)

  Овој ноември, покрај редовното искачување на Водно посветено на ослободувањето на Скопје (19.11), ќе го одбележиме и ослободувањето на Водно од автомобили ...
 • Водно
 • 09:00:00 , 19 Ное, 2017 до 14:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Прв до врв
 • 441 доаѓаат, 1302 можеби
 • Традиционален ноемвриски саем

  Во роденденскиот месец на ИП Култура ве очекуваат големи попусти, промоции на нови книги, гостувања на автори и уште многу изненадувања на годинешниот ...
 • Култура - Во светот на книгите, Skopje
 • 09:00:00 , 14 Ное, 2017 до 21:00:00 , 25 Ное, 2017
 • Култура - Во светот на книгите
 • 239 доаѓаат, 949 можеби
 • Курс по јапонски јазик (почетен степен)

  Филолошкиот факултет „Блаже Конески“ - Скопје организира курс по јапонски јазик (почетен степен) за сите заинтересирани. Покрај изучувањето на јазикот, ...


  На 22 Ноември