Планинарење, пливање, рафтинг, качување по карпи, посета на пештери и многу други спортски активности се редовна викенд-шема на семејството Цветковиќ од ...
| | веќе видена

Дарко ЈАНЕВСКИ На починатата жена од Куманово и правеа три теста - два негативни додека беше жива, позитивен беше тестот дури откако почина; На син и му се ...
сите 2 | | | веќе видена

Граѓаните да не ја користат Итната Помош Куманово за посета на пациенти кои не се во животозагрозувачка состојба, бидејќи службата сега е ангажирана и за ...
сите 7 | | | веќе видена

За да се разбере сегашноста и за да може да се прогнозира иднината, мора да се познава минатото. Во следните редови ги одбележуваме настаните од науката и ...
| | веќе видена

 Талентираниот кумановец ни пренесува каква е ситуацијата во местото во Германија кадешто живее и работи. Филип Митевски има 37 години, роден е во Куманово, а ...
| | веќе видена

Д-р Гордана НИКОЛИЌ „Седете дома, зашто јас еве сум во соба, ама доле шатори се подигаат. Се разбудив утрово... и ми се јаде, добар знак. Кафе не пиев вчера, ...
сите 2 | | | веќе видена

Наскоро во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“, ќе излезе од печат книгата „Како да станам моден дизајнер?“ од Зорка Тодорова-Младеновиќ. ...
| | веќе видена

Владата на денешната седница беше разгледа и усвоi и Информацијата за статусот на проектот за изградба на железничка делница Крива Паланка-граница со Република ...
| | веќе видена