Увидите завршија а сега се вештачат собраните материјални докази како и обемната документација за модуларната болница. Истраги водат и Јавното обвинителство и ...
| | прочитана: 9155 | веќе видена

ЌЕ СЕ КОНФИСКУВА ИМОТ АКО НЕМА ДОКАЗ ЗА ПОТЕКЛО Сите кои нема да можат да го докажат потеклото на имот во вредност над 30 илјади евра стекнат претходната ...
| | прочитана: 7164 | веќе видена

Во модуларната болница во Куманово, хоспитализирани се 40 пациенти кои се лекуваат од Ковид-19, на инфективното одделение се лекуваат 22 пациенти, а во дневна ...
сите 17 | | | прочитана: 7001 | веќе видена

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека кумановчанка била нападната во нејзиниот дом, откако еден човек лажно и се преставил дека дошол да ...
сите 10 | | | прочитана: 6518 | веќе видена

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 3.747 тестирања, а регистрирани се 491 нови случаи на Ковид-19: Скопје – ...
сите 251 | | | прочитана: 5725 | веќе видена

Денеска Мобилната единица за безбедност во сообраќајот спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема ...
сите 12 | | | прочитана: 4973 | веќе видена

Ниту модуларната болница во Штип не осигурена од евентуален пожар. Поради бирократски причини и одлуката на Јавните здравствени установи да не интервенираат и ...
сите 2 | | | прочитана: 3464 | веќе видена

Од Министерството за здравство информираат дека за 40% е намелена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на цела држава со почетокот на ...
сите 41 | | | прочитана: 3391 | веќе видена

Останува ризична состојбата со Ковид-19 во државата. Вчера беа регистрирани нови 557 случаи, а повторно најмногу активни има во главниот град. Активни се 12 ...
сите 9 | | | прочитана: 2791 | веќе видена

Полицијата вчера приведе 36-годишен дилер од Куманово. При претрес во неговиот дом биле пронајдени и одземени таблети, марихуана, семки од канабис, како и ...
сите 57 | | | прочитана: 2227 | веќе видена

Вознемиреност во регионот предизвика најавата на премиерот Зоран Заев дека војската на Косово може слободно да влегува и да се шета низ Македонија . Она што ...
сите 2 | | | прочитана: 2168 | веќе видена

За денеска и утре синоптичарите најавуваат ветровито време со повремено засилен северен ветер. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои ...
сите 9 | | | прочитана: 1904 | веќе видена

Успешно, без прекини и според очекуваната динамика се реализира пописот на населението во Куманово и Старо Нагоричане. Досега не се евидентирани никакви ...
| | прочитана: 1289 | веќе видена

ГРЧКИТЕ МЕДИУМИ ПИШУВААТ ДЕКА БИЛ СПРЕЧЕН АТЕНТАТ НА ЗАЕВ Грчките тајни служби и Владата спречија обид за атентат врз лидерот на Северна Македонија, Зоран ...
| | прочитана: 1267 | веќе видена

Дури 48,4 отсто од кумановци на претстојните локални избори би гласале за Максим Димитриевски, актуелниот градоначалник на Куманово, покажа телефонската анкета ...
сите 2 | | | прочитана: 948 | веќе видена

Кумановецот Мартинијан Кириловски го освои второто место на овогодишниот „Макфест“ со композицијата „Вистина“, откако во 2019-та година победи со „100 пати на ...
| | прочитана: 842 | веќе видена

ПО ТРАГЕДИЈАТА ВО ТЕТОВО ДИСЦИПЛИНАТА Е ПОГОЛЕМА Д-р Ирина Бухова, директорката на Државниот здравствен и санитарен инспекторат, утринава гостуваше во ...
сите 25 | | | прочитана: 808 | веќе видена

Македонија има недостаток од специјалисти кои што може да водат тешки пациенти и е една од причините за високата смртност во земјава од Ковид, вели за ТВ 24 ...
сите 2 | | | прочитана: 676 | веќе видена

Владата на денешната 107-ма редовна седница го утврди текстот на Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за финансирање на единиците на ...
сите 14 | | | прочитана: 645 | веќе видена

next